Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna zaprasza do udziału w konkursach dotyczących profilaktyki antytytoniowej:


1. "Palić, nie palić - oto jest pytanie" skierowanym do uczniów V klas szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. (REGULAMIN KONKURSU)
2. "Tytoń - od leku po truciznę" skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. (REGULAMIN KONKURSU)

 

 

   Konkurs „Palić, nie palić - oto jest pytanie?" - 2018

Finał konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?” z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu”.

Konkurs skierowany był  do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W roku szkolnym 2017/18 odbyła się XVIII edycja konkursu. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu gry planszowej, która propagowała zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e-papierosów.

Konkurs był 4-etapowy (etap klasowy, szkolny, powiatowy, wojewódzki), we wszystkich etapach konkursu  udział wzięło 5.700 uczniów  z  270 szkół  ( 22 % ) szkół podstawowych  woj. wielkopolskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 33 prace.

Komisja konkursowa - zgodnie  z regulaminem -  przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia:

Nagrody otrzymali:
I miejsce  -    Marcel Ruda - Szkoła Podstawowa w Szczurach /PSSE Ostrów Wlkp./.  
II miejsce -   Kacper Różewicz - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzemesznie /PSSE Gniezno/.
III miejsce - Julia Kańduła - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niepruszewie  /PSSE Poznań/.
 
Wyróżnienia:
Julia Idczak  - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni / PSSE Września/.
Hanna Hoffa - Szkoła Podstawowa w Nochowie /PSSE Śrem/.
Martyna Jankowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile /PSSE Piła/.

Finał wojewódzki konkursu odbył się 29 maja 2018r. w Poznaniu, w Multikinie ul. Królowej Jadwigi 51. Do udziału w finale zaproszono laureatów etapów powiatowych konkursu wraz z nauczycielami i opiekunami, przedstawicieli Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, pracowników pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa wielkopolskiego.  

Podczas finału przekazano laureatom nagrody i wyróżnienia. Po  części oficjalnej i wręczeniu  nagród uczestnicy zaproszeni zostali do obejrzenia  filmu  pt. ”Han Solo: Gwiezdne wojny-historie”.  

 

 

Loading...

Loading...

 

 

 

DSCN0132

 

DSCN0161

 

DSCN0164

 

DSCN0173

 

Regulamin konkursu

zamknięty punkt szczepień popup 2019