Bądźmy zdrowi ? wiemy więc działamy.

bz logoeea logoPracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno?Epidemiologicznej w Poznaniu opracowali projekt informacyjno?edukacyjny ?Bądźmy zdrowi ? wiemy, więc działamy?, dofinansowany ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię.

Cel ogólny Projektu to poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce przez zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

Projekt w zasadniczej formie realizowany był od stycznia 2009 roku do kwietnia 2011 roku. Komitet Mechanizmu Finansowego w dniu 14 maja 2012r. zaakceptował sprawozdanie końcowe z jego realizacji. Zgodnie z zapisami zawartymi w umowie finansowej Projekt ma być kontynuowany przez 5 lat od daty przyjęcia przez Darczyńców sprawozdania końcowego (od maja 2012 do maja 2017 roku).

Koordynatorzy programu:
zespól pracowników Oddzialu Oswiaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (61) 656 80 21
tel. (61) 656 80 23
tel. (61) 656 80 24

Oficjalna witryna programu:
www.badzmyzdrowi.pl


W roku 2017 w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” ogłoszono konkurs na plakat ph.: „Bądźmy zdrowi” dla uczniów II i III klas szkół gimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego.

W dniu 17.11.2017 roku odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, która przyznała  nagrody i wyróżnienia dla:

Nagrody:

 • I miejsce – Szymon Musiałowski
  Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni
                     
 • II miejsce - Anna Kwita
                       Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu
Ex aequo

 • II miejsce - Kinga Szlacheta
                       Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Grabowie nad Prosną,
                        powiat ostrzeszowski
 

Równorzędne wyróżnienia:

 • Martyna Maciejewska
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie
 • Martyna Wąsik
  Zespół Szkół w Krzywińsku, powiat kościański
 • Kinga Agnieszka Matuszak

Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie

                        Młodzież biorąca udział w konkursie sprostała wymaganiom regulaminu przedstawiając w swoich pracach wysoki poziom wiedzy dot. zdrowego stylu życia oraz wykazała się plastycznymi umiejętnościami i pomysłowością w tworzeniu plakatu, jako formy publicznej wypowiedzi. Na etap powiatowy  wpłynęło 201 prac.

Głównym organizatorem konkursu był Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu.

Nagrody rzeczowe dla finalistów I, II i III miejsca oraz dla osób wyróżnionych na etapie powiatowym i wojewódzkim konkursu zostały ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu.

Wszystkie prace etapu wojewódzkiego można obejrzeć poniżej.

 

Loading...