wsse-poznanPraktyki studenckie.
W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej (WSSE) w Poznaniu istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich przy czym program praktyk winien odpowiadać zakresowi zadań realizowanych przez WSSE w Poznaniu.
Podanie o przyjęcie na praktykę zawierające imię i nazwisko studenta, rok i kierunek studiów (uczelnia) oraz proponowany termin odbycia praktyki, jak również nazwę komórki organizacyjnej, w której miałaby być realizowana praktyka należy przesłać na adres:

Wojewódzka Stacja-Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, ul. Noskowskiego 23, 61-705 Poznań
lub kierować zapytania na poniższe dane:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: (61) 85 44 856

Po rozpatrzeniu podania student otrzyma informację o przyjęciu lub braku możliwości odbycia praktyki.
Warunkiem przyjęcia na praktykę jest podpisanie złożonego przez uczelnię porozumienia w sprawie organizacji praktyki pomiędzy uczelnią, a WSSE w Poznaniu, określające prawa i obowiązki stron.
Porozumienie (w dwóch egzemplarzach) przygotowuje uczelnia. Praktykanci nie otrzymują żadnego wynagrodzenia z tytułu odbywania praktyki w WSSE w Poznaniu.

Laboratorium Badania Wody i Gleby jest uczestnikiem europejskiego programu Erasmus. Od 2009 roku nawiązane zostały kontakty i zawarte porozumienia z zagranicznymi szkołami wyższymi, m.in. z Finlandii oraz Wielkiej Brytanii.
Dzięki systematycznie rozwijanej współpracy z zagranicznymi laboratoriami oraz ośrodkami akademickimi, Laboratorium Badania Wody i Gleby jest znane nie tylko w Polsce ale i w innych krajach Unii Europejskiej.