Historia grzybów

0
Rate this post

Grzyby są niezwykłą i różnorodną cechą lasów w Heart of England Woodland. W ciągu roku można zidentyfikować wiele rodzajów, ale na jesiennych spacerach z pewnością można zobaczyć szczególnie bogatą gamę różnych grzybów, a także muchomorów.

Na długo zanim drzewa przewyższyły ląd, planeta była pokryta grzybami – wsse-poznan.pl. Naukowcy oszacowali, że grzyby istniały 600 milionów lat przed pierwszymi zapisami roślin lądowych. W 2020 roku skamieliny w belgijskim muzeum zostały uznane za szkielety grzybów datowane na okres od 715 do 810 milionów lat wstecz, co czyni je jednymi z najwcześniejszych okazów, jakie kiedykolwiek nagrano na wideo.

grzyby

Czym są grzyby?

Biolodzy zidentyfikowali ponad 100 000 odmian grzybów i szacuje się, że obecnie na Ziemi żeruje ponad 1,5 miliona gatunków. Grzyby mogą być organizmami jednokomórkowymi, określanymi jako drożdże, lub naprawdę skomplikowanymi organizmami wielokomórkowymi. Wiele grzybów jest wielokomórkowych, a te złożone organizmy składają się z włókien strzępek, podstawy, które łączą się, tworząc wegetatywną część grzybów, grzybnię. Strzępki i grzybnia istnieją pod ziemią.

Część grzyba, którą widzimy nad ziemią, z jej dziwnymi i cudownymi kształtami i kolorami, to tylko owocnik – narząd rozrodczy grzybów.

Co więcej, zarodniki grzybów są wszędzie w powietrzu, którym oddychamy, na powierzchniach, których dotykamy, a także w ziemi.

Wartość grzybów w Puszczy. Grzyby mają symbiotyczne partnerstwo z drzewami, co oznacza, że oba czerpią z siebie nawzajem korzyści. Ponad 90% wszystkich rodzajów roślin ma partnerstwa mikoryzowe z odmianami grzybów, a także tutaj, w Lesie, związek ten jest ważny dla doskonałego wzrostu i przetrwania naszych drzew, a także roślin.

Grzyby wspomagają pobieranie składników odżywczych przez drzewa, a także zabezpieczają pochodzenie przed krwiopijcami, które mogą znajdować się w glebie, aw zamian grzyby otrzymują z drzew cukry, których potrzebują.

Wiele grzybów to saprofity, co oznacza, że przeżywają martwe lub obumierające drewno, okrywową glebę, kości lub odchody zwierząt. Saprofity pełnią bardzo ważną funkcję w środowisku, rozkładając martwy surowiec, rozpoczynając proces degeneracji, a także znacznie ułatwiając innym roślinom i zwierzętom dostęp do składników odżywczych zamkniętych w martwych roślinach. Są wspaniałym przykładem tego, dlaczego pozostawianie posuszu na obszarach leśnych jest tak ważne dla różnorodności biologicznej.

Purchawka to gatunek, który rośnie na ziemi w lesie od późnego lata do późnej jesieni. Zaczyna od białego koloru i staje się żółtawo-brązowy na swojej kulistej głowie i wyraźnej łodydze. Mogą mieć od 2,5 cm do 6 cm szerokości i od 2 cm do 9 cm wysokości.

Większość purchawek jest jadalna, gdy są młode, a także białe w środku, więc są preferowane wśród zbieraczy. Nie należy się dziwić palcom martwej moll, które wyglądają porównywalnie, ale są delikatniejsze i o wiele bardziej niezwykłe. Palce martwego człowieka można zidentyfikować na większości martwych drzew liściastych – głównie jaworów – w całym Lesie.

Ten grzyb z pewnością zasłużył na swoją nazwę! Kiedy jest młody, jest bladoszary z kremowymi wskazówkami, jednak kiedy już się rozwinie, pojawia się w skupiskach twardych, spuchniętych, czarnych grzybów, które wyglądają trochę jak rozkładające się palce łączące ziemię z niebem.

Jest to grzyb saprobowy (żyjący w otoczeniu bogatym w surowiec iw miarę wolny od tlenu), który jest ekspertem w pobieraniu polisacharydów z drewna. Pozostawia to miękkie, bogate w składniki odżywcze szczątki, którymi żywi się kilka bezkręgowców.

Grzyby miodowe

Grzyby miododajne to typowa nazwa nadana wielu różnym gatunkom grzybów Armillaria. Najbardziej wymowną wskazówką, że grzyby miodowe rosną na drzewie, są białe grzyby narastające między korą a drewnem, zwykle na poziomie gruntu. W miesiącach jesiennych wokół tego miejsca mogą pojawiać się również kępy muchomorów w kolorze miodu.

Grzyb ten rozprzestrzenia się pod ziemią poprzez bezpośredni kontakt między korzeniami zakażonych i zdrowych roślin, a poprzez czarne, przypominające korzenie szkielety nazywają ryzomorfy, które mogą rozprzestrzeniać się z zanieczyszczonych korzeni przez glebę. Docenia wilgotne miejsca i można go znaleźć na martwym drewnie we wszystkich naszych lasach.

Galaretowata grzybica ucha.

Galaretowate grzyby uszne – nazwane tak ze względu na galaretowatą strukturę i wygląd – generalnie rozwijają się na martwych starszych drzewach, a także na opadłych gałęziach. Rzadko, ale nie jest to nieznane, aby zlokalizować tego grzyba na różnych innych drzewach liściastych, w tym na buku i jesionie. Jest to niezwykle pospolity typ w całej Wielkiej Brytanii i pojawia się w wilgotnych, nieetycznych obszarach lasu podczas większości wilgotnych okresów.

Zewnętrzna powierzchnia klapowanego owocnika jest brązowawa z purpurowym odcieniem i pokryta wielkim szarawym aksamitnym puchem. Jeśli nie unikasz jego dziwnego wyglądu, jest jadalny po ugotowaniu!

Ten gatunek jest ostatecznie określane jako drewniane ucho lub ucho Judasza. To ostatnie jest rekomendacją do opowieści, że Judasz z litości powiesił się na starszym drzewie po zdradzie Jezusa, a grzybicze „uszy” wyrastające ze starszych belek są widoczną pozostałością udręczonego ducha Judasza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj