Jak stres i niepokój akademicki wpływają na samopoczucie psychiczne w dobie cyfrowej wiedzy

0
Rate this post

Dla wszystkich jest jasne, że wydarzenia 2020 roku w rzeczywistości zaowocowały niepewnymi, a także niezrównanymi czasami. Amerykanie spieszą się, aby zdobyć przedmioty, które stracili lub stracili. Jednak nie tylko dorośli odczuwają niepokój związany z tym wszystkim: nasze dzieci również to odczuwają.

Dodaj podniesiony niepokój akademicki do szybkich zmian spowodowanych pandemią, a wystarczy pomyśleć o tegorocznych żniwach związanych ze zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem naszych młodych ludzi

Poza pandemią istnieje wiele innych powodów, dla których dzieci mogą być tak zaniepokojone – zobacz – WWW. Pełna rutyna, jak również obowiązki, bezwzględne przeciążenie mediami i znacznie mniej odpoczynku to przykłady czynników stresogennych naszej młodzieży. Jednym z głównych powodów niepokoju dzieci jest presja szkolna.

mental health

Chociaż nie jest to nowy problem, dzieci doświadczają presji szkolnej od młodszego wieku niż kiedykolwiek wcześniej. Poza presją, by odnieść sukces, technologia faktycznie zmieniła krajobraz, dokładnie w jaki sposób dzieci angażują się w swoją pracę szkolną, trenerów, a także rówieśników.

Niezależnie od tego, czy dzieci uczą się na odległość w domu, czy pozostają w klasie, lęk przed nauką nadal ma na nie wpływ. Nie, jednak bardziej niż kiedykolwiek musimy ustalić, w jaki sposób regularne napięcie akademickie wpływa na zdrowie psychiczne. Aby to zrobić, dodatkowo ważne jest, aby przyjrzeć się, jak odkrywanie elektroniki wpłynęło na standardowy lęk szkolny Związek między stresem akademickim a lękiem, a także zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem. akademickie napięcie.

Napięcie akademickie i jego wpływ na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie to dobrze zbadany temat. Badanie ujawnia, że napięcie szkolne powoduje gorsze samopoczucie, a także zwiększoną możliwość wywołania stresu, niepokoju lub depresji. Ponadto uczniowie z lękiem szkolnym mają tendencję do słabych wyników w instytucjach. Pokazuje to, jak to napięcie może powstrzymywać dzieci od osiągania jak najlepszych wyników. Badanie zaleca również, że jeśli zaoferuje się pomoc lub znacznie lepsze warunki szkolne, stażyści będą mieli znacznie lepsze samopoczucie psychiczne. Jak więc wpływ nowej technologii wpływa na akademicki niepokój?

Rozważ ukryte wpływy innowacji

Wraz z rozwojem innowacji i coraz łatwiejszym dostępem do urządzeń elektronicznych, instruktorzy faktycznie przyjęli nowoczesną technologię, aby ulepszyć środowiska odkrywania. Oczywiście technologia ma niesamowite zalety dla wszystkich typów uczniów! Chociaż istnieją wyraźne korzyści i możliwości, mogą one dodatkowo stanowić dla młodych ludzi wiele do opanowania.

Na przykład dzieci mogą wielokrotnie słuchać, widzieć lub czytać instrukcje, działać we własnym tempie, a także mieć dostęp do większej liczby materiałów i zasobów. Niemniej jednak oznacza to również, że istnieje więcej przekierowań i prawdopodobnie nawet więcej sposobów, w jakie mogą wystąpić nieporozumienia. Nowoczesna technologia jest teraźniejszością, ale biorąc pod uwagę inne scholastyczne stresory, może być mieczem obosiecznym. Jako dorośli jesteśmy przyzwyczajeni do interfejsów użytkownika i narzędzi IT, jednak dla uczniów, zwłaszcza młodszych uczniów, może to wydawać się frustrujące.

Wraz z technologią pojawiają się zupełnie nowe trudności, które obejmują presję szkolną. Szczególnie w przypadku dodatkowej konfiguracji cyfrowej wymaganej przez COVID-19 w niektórych scenariuszach.

Jest więcej do śledzenia i wiedzy. W przeciwieństwie do uczenia się, jak rozwiązywać problemy matematyczne, młodzi ludzie muszą rozwiązywać problemy z połączeniem Wi-Fi lub różne inne problemy techniczne. Jeśli strona internetowa została ponownie wypełniona, a ich praca została zwolniona, co większość z nas może odnieść, może to być bitwa o wykonanie podstawowych zadań.

Jeśli pojawiły się problemy z zadawaniem pytań nauczycielom podczas prezentacji produktu, młodzież może wspiąć się, by później znaleźć odpowiedzi online. To tylko kilka przykładów z wielu, które pokazują, że nauka online to znacznie więcej niż tylko nauka przedmiotu. Chociaż odkrywanie cyfrowe jest potężne, istnieją przykłady zwiększonej frustracji, a także niepokoju uczniów.

Biorąc pod uwagę takie okoliczności, jasne jest, że technologia cyfrowa może przyczyniać się do typowych aspektów szkolnego stresu i niepokoju, takich jak trudności ze zrozumieniem zupełnie nowego materiału. Ale teraz musimy pamiętać, że elektroniczne ramy nauczania są zawsze obecne u uczniów i uczą się dostosowywać.

Klasa online: Kurs jest stale w sesji, niepokój akademicki.

Wykorzystano czas, w którym dzieci mogły chodzić do domu i być ogólnie odłączone od studiów. Jasne, mieli pracę domową do odrobienia, ale generalnie mieli czas na relaks i ładowanie. Teraz dzieci mogą logować się na stronach internetowych iw wygodny sposób wysyłać lub odbierać wiadomości od nauczycieli lub kolegów z klasy. Chociaż łatwość dostępu jest doskonała, drugą stroną jest to, że stażystów można przeglądać aż do nadmiaru. Unikanie studiów i pracy w szkole jest niezbędne dla dzieci, podobnie jak dla pracowników zdalnych odłączyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj