Okres grypy jest tuż za rogiem.

0
Rate this post

Okres grypy jest tuż za rogiem. W połączeniu z powtarzającą się walką z COVID-19, niektórzy specjaliści twierdzą, że w tym roku możemy mieć „twindemię” – epidemię grypy rozwijającą się w środku niesłabnącej pandemii COVID-19.

Obszar medyczny obawia się, że jeśli faktycznie będziemy mieli zwiększoną różnorodność przypadków grypy, z pewnością obciąży to system placówek medycznych oprócz tego, co dzieje się obecnie z pandemią COVID-19.

W zeszłym roku wirus grypy wywołał około 35 milionów dolegliwości w Stanach Zjednoczonych. Ciężkość tegorocznego okresu grypy jest nieprzewidywalna, ale zbliża się zima, „wiele ludzi może kaszleć i kichać, więc prawdopodobieństwo przeniesienia jest znacznie większe, gdy masz aktywne oznaki i objawy. Zobacz – strona główna.

COVID-19 a grypa: jaka jest różnica?

flu and covidNiestety, „na początku może być naprawdę trudno odróżnić grypę od COVID” Chociaż grypa, a także COVID-19, są wywoływane przez zupełnie różne wirusy, mają one wiele wspólnych objawów:

 • Wysoka temperatura
 • Wyczerpanie
 • Kaszel
 • Bolące gardło
 • Katar
 • Brak oddechu
 • Bóle ciała
 • Frustracje
 • Wymiotować
 •  Luźność jelit

Istnieją jednak dwie charakterystyczne różnice między grypą a koronawirusem wywołującym COVID-19. Po pierwsze, utrata preferencji i zapachu jest specyficzna dla COVID-19 i nie występuje u osób z grypą. „To naprawdę kluczowe rozróżnienie między grypą a COVID-19”. Chociaż może nie pojawić się u wszystkich osób (od 38% do 55% osób zgłosiło utratę preferencji, a około 40% faktycznie zgłosiło utratę zapachu), te pewne oznaki i symptomy mogą rozpocząć się w dowolnym miejscu od 2 dni po zarażeniu zakażenia aż do 14 dni po wystąpieniu objawów.

Po drugie, sposób, w jaki znaki prezentują się u ludzi, jest niezwykle różnorodny. Zarówno grypa, jak i COVID-19 powodują kaszel, a także brak oddechu, ale ogólnie objawy COVID-19 często trwają dłużej niż grypa. „Mogą trwać kilka tygodni, w przeciwnym razie miesięcy”. Duszność może dodatkowo pojawić się później w przypadku COVID-19 i jest o wiele poważniejsza, a także trwalsza niż grypa.

Istnieją również zupełnie nowe i ciągłe zapisy oznak i symptomów związanych z COVID-19, na które należy zwracać uwagę:

 • Czerwone, opuchnięte oczy. U niektórych pacjentów z COVID-19 odnotowywano okresowe przypadki czerwonych, opuchniętych i swędzących oczu, które mogą wyglądać jak zapalenie spojówek (lub różowe oko). „Jest to oznaka i symptom, który może pojawić się wraz z różnymi innymi presjami koronawirusa, więc chociaż nie jest to wyraźny czynnik w przypadku COVID-19, należy na to uważać.
 • Wypryski skórne. Wirusy są często związane z wysypką, więc nierzadko zdarza się, że ty lub twoje dziecko je tworzycie. „Zgłaszano to głównie u młodszych osób, a my nadal zbieramy informacje na temat różnych chorób skóry towarzyszących COVID-19, które w rzeczywistości wahały się od małych czerwonych guzków i pokrzywek po odmrożenia – obecnie chwilowo nazywane„ COVID-19 palce u stóp „– które są bolesnymi, czerwono-fioletowymi lub swędzącymi guzkami na palcach.

Dokładnie, jak odróżnić COVID-19 od grypy u dzieci

Dane wykazały, że COVID-19 jest mniej poważny u dzieci niż u dorosłych. Jest to również niezwykłe, ponieważ dotyczy 1% do 2% przypadków COVID-19 na całym świecie. Biorąc to pod uwagę, wieloukładowy zespół zapalny u dzieci (MIS-C), choć nietypowy, jest problemem związanym z COVID-19 i może również wystąpić u młodzieży, od dzieci po nastolatki.

Wysoka temperatura, wymioty, senność i ból brzucha to objawy, na które należy zwrócić uwagę. Jeśli Twoje dziecko doświadcza typowych objawów grypy w połączeniu z którymkolwiek z powyższych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Co zrobić, jeśli uważasz, że masz grypę, COVID-19 – lub jedno i drugie. Tak, można jednocześnie badać korzystne dla grypy i COVID-19; niemniej jednak, „prawdopodobieństwo koinfekcji jest naprawdę bardzo niskie”. Jeśli zauważysz, że doświadczasz któregokolwiek z objawów omówionych w tym artykule, oto plan gry, jak szybko ustalić diagnozę.

Porozmawiaj z lekarzem. Jeśli zapadasz na śmiertelną chorobę COVID-19 lub grypę, konieczne jest skorzystanie z opieki zdrowotnej, nalega. „Pozwól sobie twierdzić, że padasz ofiarą migreny, wysokiej temperatury, bólów ciała, a także zmęczenia. Założyłbym maskę, odizolował się od domu, a także porozmawiał z lekarzem na temat twoich objawów”.
Uzyskaj zbadane. „Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej zostać zbadanym pod kątem COVID i grypy” – stwierdza.

Poniżej znajduje się kilka doskonałych informacji: Wymaz z nosa można wykorzystać to zbadać zarówno pod kątem COVID-19, jak i grypy. Umów się na wizytę u swojego lekarza lub pobliskiego centrum odnowy biologicznej albo udaj się do najbliższej placówki opieki, gdzie należy zaoferować badania.

Rozpocznij leczenie. Po postawieniu diagnozy lekarskiej można przejść do odpowiedniego leczenia. W przypadku grypy złotym środkiem jest lek przeciwwirusowy, który lekarz może zalecić i który pomaga zmniejszyć nasilenie objawów i skrócić okres choroby. W przypadku łagodniejszych przypadków COVID-19 większość osób może dojść do siebie w domu, monitorując objawy przedmiotowe i podmiotowe, odpoczywając i pijąc płyny.
Jeśli masz problemy z oddychaniem, uporczywy dyskomfort, ucisk w górnej części ciała, zupełnie nowe powikłanie, niemożność wybudzenia lub pozostania w stanie czuwania lub sine usta lub twarz, natychmiast poszukaj pomocy w nagłych wypadkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj