Konkurs ?Palić nie palić ? oto jest pytanie?? w 2017 roku.

Konkurs ?Palić nie palić ? oto jest pytanie? organizowany jest corocznie od 2000 roku jako element edukacji zdrowotnej prowadzonej wśród uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Realizowany jest w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na lata 2014-2018. Celem konkursu jest kształtowanie postaw antytytoniowych wśród młodych ludzi, w wieku, w którym najczęściej dochodzi do inicjacji tytoniowej.
Zadanie konkursowe każdego roku jest inne, tegoroczne polegać będzie na przygotowaniu rebusu, którego rozwiązaniem będzie hasło o tematyce promującej niepalenie.

XVII Konkurs Palić nie palić ? oto jest pytanie? 2017 rok organizowany jest corocznie od 2000 roku jako element edukacji zdrowotnej prowadzonej wśród uczniów szkół podstawowych, zrealizowany jest również w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce 2014-2018. Organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Partnerami przedsięwzięcia są Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw antytytoniowych wśród młodych ludzi, w wieku , w którym najczęściej dochodzi do inicjacji tytoniowej. Zadanie konkursowe każdego roku jest inne, tegoroczne polegało na przygotowaniu rebusu, którego rozwiązaniem było hasło o tematyce promującej niepalenie Do udziału w konkursie organizator zaprasza uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W 2017 roku we wszystkich etapach konkursu udział wzięło 7.700 uczniów z 398 szkół podstawowych (33,9% szkół podstawowych woj. wielkopolskiego ). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 33 prace. Komisja konkursowa, zgodnie z regulaminem, przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:
I miejsce ? Jakub Kruk Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.
II miejsce - Erika Firlej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jabłonnie (PSSE Grodzisk).
III miejsce - Malwina Górna Szkoła Podstawowa w Kunowie (PSSE Gostyń).
 
Wyróżnienia:
Tamara Piotrowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie (PSSE Koło).
Roksana Gąsiorek ? Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej Szkoła filialna w Piekarach (PSSE Turek).
Martyna Buczek ? Szkoła Podstawowa w Czajczu (PSSE Piła).


Zwycięzców etapów powiatowych i etapu wojewódzkiego konkursu wraz z nauczycielami i opiekunami zaproszono na imprezę wojewódzką do Multikina w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 51. W finale wzięli udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, pracownicy d/s oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, młodzieży z poznańskich szkół podstawowych.

Po części oficjalnej i wręczeniu nagród uczestnicy zaproszeni zostali do obejrzenia filmu - Piraci z Karaibów.

PREZENTACJA - pobierz

PREZENTACJA Z WSZYSTKIMI PRACAMI - pobierz

Koordynatorzy programu:
Renata Ślendak, Izabela Kańska

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (61) 656 80 21
tel. (61) 656 80 23
tel. (61) 656 80 24


Finał konkursu ?Palić nie palić ? oto jest pytanie?? z okazji ?Światowego Dnia bez Tytoniu? 2016 rok.

W roku szkolnym 2015/16 odbyła się XVI edycja konkursu, skierowanego do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie memu o tematyce antytytoniowej. Konkurs przebiegał w 4 etapach : etap klasowy, szkolny, powiatowy, wojewódzki, a we wszystkich etapach udział wzięło 7200 uczniów z 343 (30%) szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 33 prace. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 5 wyróżnień:
I miejsce - Klaudia Wojdziak - SP w Zakrzynie (PSSE w Kaliszu)
II miejsce - Wiktor Marcisz - Zespół szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie (PSSE w Pleszewie)
III miejsce - Judyta Żabówka ? Samorządowa Szkoła Podstawowa w Czajczu (PSSE w Pile)

Wyróżnienia:
Adrianna Stratyńska ? Społeczna Szkoła Podstawowa (PSSE w Jarocinie),
Angelika Koralewska ? Szkoła Podstawowa w Dziadowicach ( PSSE w Turku),
Wiktoria Bugnacka ? Zespół Szkół w Żelicach ( PSSE w Wągrowcu),
Jacek Ertel ? Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Baranowie (PSSE w Kępnie),
Dominika Maciejewska ? Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu.

Finał Wojewódzki konkursu odbył się 30 maja 2016r. w Poznaniu w Multikinie ul. Królowej Jadwigi 51. Do udziału w finale zaproszono laureatów etapów powiatowych i etapu wojewódzkiego konkursu wraz z nauczycielami i opiekunami, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, pracowników pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowi z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa wielkopolskiego oraz młodzież.

Podczas finału laureatom zostały przekazane nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej i wręczeniu nagród uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia filmu ?Mój przyjaciel orzeł?.

Loading...