Akcja informacyjno – edukacyjna
„Bezpieczne Walentynki 2017” w województwie wielkopolskim

Z okazji Dnia Zakochanych pracownicy pionu OZ i PZ Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego zorganizowali akcję informacyjno – edukacyjną „Bezpieczne Walentynki 2017” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Akcja objęła pośredno ok. 11.500 osób.
W ramach akcji zorganizowano 30 szkoleń dla 1018 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych oraz 10 eventów połączonych z wykładami, przedstawieniami teatralnymi i pokazami filmów dla 1350 osób. Funkcjonowało 5 punktów informacyjno – edukacyjnych na temat HIV/AIDS połączonych z dystrybucją materiałów edukacyjnych oraz 4 wystawy tematyczne. Przeprowadzono 7 konkursów (plastyczne, wiedzy o HIV/AIDS) dla uczniów ponadgimnazjalnych, w tym 2 dla czytelników lokalnej prasy.
Zwrócono uwagę młodzieży na zagrożenia wynikające z ryzykownych zachowań w kontekście zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Akcja miała też za zadanie zachęcić młodzież do wykonywania bezpłatnych i anonimowych badań na obecność HIV w jednym z punktów konsultacyjno – diagnostycznych.