„Krótka historia o HIV” - Nagrodzone filmy

W roku 2017 w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, został ogłoszony konkurs na film nt. profilaktyki HIV/AIDSph.: „Krótka historia o HIV” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Regulamin konkursu został przekazany do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. wielkopolskiego. Na etap powiatowy wpłynęło ogółem 52 prac (finalistów etapu szkolnego). Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu przesłano 20 filmów (laureatów I miejsca etapu powiatowego).

View Service

Porady grzybowe - odwołanie dyżurów

,,Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, iż w związku z zakończeniem sezonu grzybowego oraz spadkiem zainteresowania poradami grzybowymi, z dniem 30.10.2017r., zawieszone zostają dyżury Grzyboznawców w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w godzinach popołudniowych w dni robocze oraz w soboty i niedziele.
Jednocześnie informuje się, iż od dnia 30.10.2017r. porady grzybowe udzielane będą w dni robocze w godzinach 7.25 – 15.00”

Wojewódzki konkurs "Nie daj szansy AIDS" na film pod tytułem "Krótka historia o HIV"

Regulamin konkursu ?Nie daj szansy AIDS? na film pod tytułem ?Krótka historia o HIV?.

1. Postanowienia ogólne:
Przedmiotem konkursu ?Nie daj szansy AIDS? jest nakręcenie filmu - na temat profilaktyki HIV/AIDS pod tytułem ?Krótka historia o HIV?.

2. Organizator konkursu:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

View Service

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem ?BĄDŹMY ZDROWI?

REGULAMIN konkursu plastycznego na plakat pod hasłem ?BĄDŹMY ZDROWI?

Plakat jest gatunkiem artystycznym grafiki użytkowej stosowanej w komunikacji wizualnej.
To druk na arkuszu papieru z odpowiednią kompozycją plastyczną, fotografią, napisami. Plakat nie tylko informuje, ale przede wszystkim namawia, zachęca, wzywa czy przekonuje. Jego charakterystycznymi cechami są: umowność, metaforyka, wyrazistość, intensywność kolorów. Elementy graficzne z reguły dominują nad informacjami tekstowymi. Napisy
są często przetworzone artystycznie.
Dobry plakat wyróżnia prostota: mniej znaczy więcej!

View Service

Briefing prasowy - WZW - Lotnisko Poznań Ławica

Zobacz relację wideo na kanale YouTube : film_1 oraz film_2 

Program WHO eliminacji Odry / Różyczki

Różyczka
Chorobę wywołuje RNA-wirusa o nazwie Rubavirus, zaliczany do rodziny Togaviridae.

Droga zakażenia:
- kropelkowa, okres wylęgania: 14-21 dni, zwykle 16-18 dni.
 
Okres zakaźności: najczęściej kilka dni przed objawami do 7 dni od wystąpienia wysypki (maksymalnie 7 dni przed do 14 dni po wystąpieniu wysypki). Najczęściej zakażenia mają miejsce w okresie później zimy i wczesnej wiosny. Przed erą szczepień różyczka występowała epidemicznie co 6-9 lat. Po wprowadzeniu szczepień różyczkę najczęściej obserwuje się u młodych, nieszczepionych dorosłych.
View Service

Zdjęcia z konferencji pt.:"Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży"

View Service

Zakup spektrometru mas z indukcyjnie wzbudzaną plazmą (ICP-MS)

logo wfosigw kolor

Przedsięwzięcie pn.: ?Zakup spektrometru mas z indukcyjnie wzbudzaną plazmą (ICP-MS) do identyfikacji skażeń metalami wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na terenie województwa wielkopolskiego? dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

View Service

Drzwi otwarte WSSE w Poznaniu - fotorelacja

Fotorelacja z "drzwi otwartych" Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Kliknij "czytaj więcej...", aby przejść do galerii zdjęć.

View Service

?Młodzieżowi Liderzy Zdrowia ? kontra HIV?

Projekt ?Młodzieżowi Liderzy Zdrowia ? kontra HIV? jest realizowany w województwie wielkopolskim już 2007 roku.
Celem projektu ?MLZ ? kontra HIV? jest podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS wśród młodzieży oraz zachęcenie jej do przekazywania zdobytej wiedzy w dalszej tzw ?edukacji rówieśniczej? - młodzież uczestnicząca w projekcie przekazuje wiedzę swoim rówieśnikom w trakcie codziennych, zwykłych sytuacji.

View Service

Światowy Dzień Bez Tytoniu - 2017

Światowy Dzień Bez Tytoniu - 2017r - informacja

  1. Ulotka WHO - Od Milenijnych Celów Rozwoju (MDG) do Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) - pobierz
  1. Cele Zrównoważonego Rozwoju ? cele dotyczące zdrowia - pobierz
  1. Link do strony Celów Zrównoważonego Rozwoju http://www.un.org.pl/

Konferencja edukacyjna Dopalacze - dlaczego są tak niebezpieczne?

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu jest organizatorem konferencji edukacyjnych pt.: „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne?”. Konferencje są realizowane w ramach działań edukacyjnych Głównego Inspektora Sanitarnego związanych ze zwalczaniem zagrożeń wynikających z używania nowych narkotyków.

20 października 2016r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, os. Przyjaźni 118 odbyła się konferencja, na którą zaproszono pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania działające w placówkach na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyło 70 pielęgniarek.

Czytaj cały artykuł

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Zbliża się kolejny Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach realizowany przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków. 

Czytaj cały artykuł

Informacja o poradach grzybowych.

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.10.2016 r. grzyboznawcy w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu porad udzielają do godziny 15.00. Natomiast w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. 1 listopada 2016 r., porady grzyboznawców nie będą udzielane.

Porady grzybowe - informacja

„Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.10.2016 r. grzyboznawcy w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu porad udzielają do godziny 15.00.
Natomiast w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. 1 listopada 2016 r., porady grzyboznawców nie będą udzielane”.

Konferencja edukacyjna "Dopalacze - dlaczego są tak niebezpieczne?"

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny serdecznie zaprasza pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania do udziału w Konferencji pt. „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne?”, która odbędzie się w dniu 20 października 2016 roku w godz. 10.30 - 15.30 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Poznaniu, os. Przyjaźni 118, pok. 101.

Czytaj cały artykuł

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ustanowiony przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi (Europa Donna). Jego celem jest przypominanie o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie leczenia raka piersi.

Czytaj cały artykuł

RUSZA SZÓSTA EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” promującego zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu.

Czytaj cały artykuł

"Nie daj szansy AIDS"

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zaprasza do udziału w konkursie dot. profilaktyki HIV/AIDS dla młodzieży szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego pod hasłem „Krótki film o HIV”. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na zależności pomiędzy ryzykiem zakażenia HIV a używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych „dopalaczy”.

Czytaj cały artykuł

Szkolenie - Zapobieganie zakażeniom HCV

Informacja o szkoleniu - pobierz

Regulamin konkursu "Bądźmy zdrowi"

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zaprasza do współpracy przy realizacji VI edycji konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „Bądźmy zdrowi”

Czytaj cały artykuł