Sposoby ograniczania skutków promieniowania elektromagnetycznego telefonów komórkowych:

Sposoby ograniczania skutków promieniowania elektromagnetycznego telefonów komórkowych:

 • Należy unikać rozmów przy niskim poziomie sygnału ze stacji bazowej (każdy telefon ma wskaźnik poziomu sygnału, co pozwala łatwo to określić)
 • Rozmowa z telefonem przy uchu powinna być możliwie najkrótsza
 • Od moment nawiązywania połączenia do jego uzyskania należy trzymać telefon na odległość wyciągniętej ręki, gdyż podczas nawiązywania połączenia emisja promieniowania jest największa
 • Należy unikać rozmów w windzie oraz innych zamkniętych pomieszczeniach, które wymuszają przełączenie telefonu na większą moc, w tym także w samochodach.
 • Rozmawiając w budynku starajmy się podejść do okna, wówczas telefon będzie emitował znacznie mniej energii
 • Znacznie bezpieczniejsze jest stosowanie zestawów słuchawkowych
  i głośnomówiących
 • Nie należy używać telefonów w czasie burzy
 • W czasie gdy nie używamy telefonu nie powinno się trzymać go przy sobie, a jeśli to konieczne to powinien on znajdować się torebce lub w zewnętrznym pokrowcu przy pasku, skierowany ekranem w stronę ciała, a baterią na zewnątrz
 • Telefonów komórkowych nie powinny używać dzieci oraz osoby z rozrusznikami serca

 

Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy

 

Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy.

bz logoeea logoPracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu opracowali projekt informacyjno-edukacyjny "Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy", dofinansowany ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię.

Cel ogólny Projektu to poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce przez zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

Projekt w zasadniczej formie realizowany był od stycznia 2009 roku do kwietnia 2011 roku. Komitet Mechanizmu Finansowego w dniu 14 maja 2012r. zaakceptował sprawozdanie końcowe z jego realizacji. Zgodnie z zapisami zawartymi w umowie finansowej Projekt ma być kontynuowany przez 5 lat od daty przyjęcia przez Darczyńców sprawozdania końcowego (od maja 2012 do maja 2017 roku).

Czytaj więcej: Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy